Tuzla’da fabrikada çıkan yangına itfaiye müdahale ediyor

Yangının hızla büyümesi üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, alevlerle mücadele etmek için yoğun çaba sarf ediyor. Alevlerin kontrol altına alınması için çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Yangın sırasında fabrikada zaman zaman patlama sesleri duyuldu. İtfaiye ekipleri, yangının çevreye yayılmasını önlemek için büyük çaba harcarken yangına müdahale devam ediyor. Yangının kontrol altına alınması için çalışmalar sürerken, fabrikada meydana gelen hasarın boyutu henüz belirlenemedi. Yangının çıkış nedeni ise araştırılıyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği Tuzla’da devam eden fabrika yangınıyla ilişkin açıklamada bulundu:

“17.06.2024 Salı günü saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak’ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve Afad KRBN ekibi sevk edilmiştir.

Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır.

Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x